Scalamid

Cementovláknité fasádní desky

Nejmodernější obklady SCALAMID se stanou nejenom ozdobou vaší fasády, ale také interiéru. Vyniknou na stěnách i podlahách. Mezi jejich největší přednosti patří široká nabídka barevných variant i velikostí (maximálně 3200 × 1200 mm). Fasáda zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu, a tím chrání stěny před vlhkostí. Díky své flexibilitě můžete desky SCALAMID použít nejen na rovných plochách, ale také na zaoblených architektonických prvcích.

Odolnost vůči UV záření a extrémním teplotám

Odolnost vůči houbám, bakteriím, hmyzu a škůdcům

Bez těžkého kovu na bázi stabilizátorů

Odolný vůči chemikáliím a čističům

Přátelský k životnímu prostředí

Scalamid desky

Rozměry desek je možné upravit přesně podle vašich požadavků tak, aby se desky snadno instalovaly a přepravovaly. SCALAMID je co do velikosti desek na současném trhu bezkonkurenční. S těmito velkými rozměry je přitom spojena překvapivě nízká hmotnost 14,8 kg/ při tloušťce 8 mm, takže se s deskami oproti jiným obkladovým materiálům podobné velikosti (například z přírodního kamene) pracuje o poznání snadněji.
VÝHODY
  • Díky své pružnosti, odolnosti proti nárazům a vysoké odolnosti proti otěru (AC5) jsou desky méně náchylné k poškození a praskání během přepravy a montáže.
  • Nehořlavé (požární třída A1) a odolné proti čisticím prostředkům a chemickým látkám.
  • Barevně stálé a odolné vůči UV záření.
  • Ani extrémní teploty (-50 °C až +85 °C) nepoškodí materiál – nedochází k deformaci a narušení struktury.

VÝHODY

Scalamid Dekory

Beton
Cihly
Dřevo
Grafika
Kámen
Kov
Unicolors