Plechové

Plechové fasády

Plechové (kovové) obklady na fasádě působí nadčasově a hodí se především pro funkční architekturu. Trvanlivost, pevnost, kvalita povrchu a variabilita zajišťují fasádám z plechových kazet či lamel místo na mnoha jedinečných stavebních dílech. Kombinací různých tvarů a barev lze z jakéhokoli objektu docílit jedinečnosti. Výběr typu těchto plechových lamel či kazet je veliké množství, jsou různé provedení (např. dvojitou drážku).

Nespornou výhodou plechových odvětrávaných fasád oproti kontaktním zateplovacím systémům je zcela suchá montáž systému, a důsledné zajištění větrání dutiny mezi nosnou obvodovou konstrukcí a fasádním systémem v našem případě z plechu.

VÝHODY

Materiály pro fasády jsou lehké a odolné proti korozi, prakticky nerozbitné a bezúdržbové bez nutnosti povrchového ošetření a nabízejí jedinečnou estetiku, především jako kontrast s jiným materiálem.

Nezaměnitelný glanc pak dává fasádě materiál po čase, kdy jsou na něm patrné známky zvětrání, případně lze rovnou zvolit již předzvětralý vzhled (cortenové fasády). Zvolit ale můžete jakýkoliv odstín stupnice RAL.

VÝHODY