Silbonit

Fasádní desky Silbonit

Cementovláknité desky Silbonit s přirozenou kresbou broušeného cementu, která se v průběhu času ještě zvýrazní. Zhotovené ze směsi cementu, siliky a vyztužené mineralizovaným celulózovým vláknem. Vyrobené dvojitým slisováním a po 24 hodinách v autoklávu připravené k použití. Silbonit je probarvený v celém svém objemu. Cementovláknité desky jsou vhodné pro odvětrávané fasády, lze je použít i do interiérů, podhledů, dělících příček i jako výplň zábradlí či balkónu. Silbonit je navržený tak, aby uspokojil vkus všech návrhářů a architektů.

Silbonit rozdělujeme dle specifikací povrchu:

Silbonit Hydro-Hydroplus

Silbonit Hydro má vynikající mechanické vlastnosti, proto je jedním z nejvhodnějších opláštění a nabízí spolehlivá, elegantní a vysoce kvalitní řešení. Povrch panelu charakterizují nerovnoměrné barevné nuance a nedokonalosti povrchu. Díky speciálnímu ošetření panelu vodoodpudivou, bezbarvou látkou, která je rozptýlená na deskách dochází ke snížené absorpci vody, nabízí tedy zvýšenou voděodolnost oproti ostatním materiálům.

Silbonit Hydroplus je vylepšená úprava Silbonit Hydro, kde hlavním cílem úpravy je zpomalení vývoje stárnutí panelu při zachování svých vlastností. Panely mají za cíl udržet stabilnější vzhled v čase, a to díky silné ochraně aplikované na povrch.

Bezazbestové vláknocementové desky SILBONIT HYDRO-Hydroplus se používají pro obklady vnitřních či vnějších stěn a své využití najdou i jako výplně balkónů nebo jako podhled. Vláknocementové desky dodávají budově moderní vzhled a zcela nové vlastnosti. Vyrábí se již přes 50 let, což vypovídá o jejich popularitě a vysoké kvalitě.

Silbonit Hydro-Hydroplus nabízí i speciální strukturované povrchy jménem Groove, Surface, Rigo, Stripes či Sandblasted, tím lze vytvořit ještě originálnější provětrávanou fasádu.

Vyrábí se v tloušťkách od 8 mm do 12 mm a rozměrech 1200 × 2500 mm a 1200 × 3000 mm.

Hlavním rysem panelů Silbonit Hydro-Hydroplus je přirozený vzhled, ten se nabízí v 13 různých barevných odstínech.

VÝHODY
 • Plošné bezazbestové desky jsou směsí siliky a cementu, zpevněné mineralizovaným celulózovým vláknem. Jejich povrch je velmi blízký přírodním materiálům, na dotek je příjemný a nepůsobí studeným dojmem.
 • Díky jedinečnému složení materiálu je struktura desek nepravidelná. Specifickou vlastností cementovláknitých desek je jejich postupná patinace – zvýraznění kresby cementového jádra. Pro tento efekt jsou také desky hojně vyhledávány architekty.
 • Vláknocementové desky jsou trvanlivé, absolutně nehořlavé a odolné vůči hnilobám a škůdcům. Jsou probarvené ve hmotě a mají homogenní strukturu v celém průřezu desky.
 • Bezúdržbovost – v případě znečištění provozem nebo zaprášení stačí desky opláchnout čistou vodou nebo vodou s přídavkem jemného saponátu.

VÝHODY

Silbonit Pigmenta-Spectra

Výběr barev je velmi důležitý v architektonickém směru. Silbonit Pigmenta právě poskytuje mimořádně širokou škálu barev, aby uspokojil vaši představu. Silbonit Pigmenta je k dispozici ve všech barevných odstínech NCS.

Fasádní desky Silbonit Pigmenta jsou tvořeny tmavošedou základní deskou, která je podbarvená v rámci celého materiálu. Povrch desky je pak opatřen speciální akrylátovou barvou v odstínu škály RAL, nebo NCS. Desky se kotví na dřevěné, kovové, nebo hliníkové rošty. V kombinaci s černým roštem vzniká elegantní černá spára mezi deskami. Díky tomu vynikne architektem navržený spárořez fasády.

Silbonit Spectra nabízí mimořádnou škálu barev pro vytvoření jedinečných fasád a interiérů. Zbarvená základna, barva nanesená na povrch, zaoblené barevné hrany, jsou hlavními rysy tohoto vysoce výkonného produktu, schopného reagovat na jakýkoli typ potřeby.

Silbonit Pigmenta také nabízí kovovou verzi – Metallic. Speciální úprava dává lesk povrchu panelu, který poté mění svůj vzhled podle změny světla během dne.

VÝHODY
 • Díky speciální akrylátové barvě je povrch desek Pigmenta-Spectra vysoce odolný proti povětří a UV záření. Chemické složení činí desky imunní vůči hnilobě a škůdcům.
 • Desky Silbonit Pigmenta mají výrazně sníženou nasákavost na 3 % (standardní hodnota je 10-15 %). Jsou tedy voděodolné a vhodné nejen na fasády, ale také do prostor s vysokou vlhkostí – kuchyně, koupelny, bazény apod.
 • Široká škála barev ve stupnici RAL a NCS umožňuje vytvoření originální moderní fasády, která je provětrávaná. V létě snižuje tepelné zisky budovy a v zimě zabraňuje vlhnutí zdí.
 • Fasáda je trvanlivá a bezúdržbová. Případné nečistoty stačí odstranit čistou vodou s přídavkem jemného saponátu. Z desek Silbonit Pigmenta odstraníte dokonce i graffiti.

VÝHODY

Silbonit Crystal

Silbonit Crystal dodává záři a intenzitu přírodních nuancích panelu, a to za pomocí zesíleného akrylového průhledného povrchu. Ochrana se nanáší na oba povrchy a díky tomu získává panel specifické vlastnosti jako je nižší nasákavost, odolnost vůči slané mlze či oxidu siřičitému nebo vůči graffiti. Fasádní desky SILBONT CRYSTAL vycházejí ze základní řady desek Hydro. Speciální povrchová UV impregnace je však činí všestranně odolnější. Jsou velmi oblíbeným prvkem moderních provětrávaných fasád. Vylepšují nejen design budovy, ale také její technický stav. Zároveň tak zvyšují celkovou hodnotu objektu. Použití Silbonitu Crystal je vhodné do městských částí s vysokou hustotou smogu.

Panel Silbonit Crystal je dostupný v 13 různých barevných odstínech.

VÝHODY
 • Díky akrylové vrstvě na povrchu se výrazně zvyšuje otěruvzdornost, povrchová stálost a mechanická odolnost povrchu. Životnost desek je tak téměř neomezená.
 • Kvalitní povrchová úprava umožňuje rychlé a snadné odstranění graffiti, což oceníte zejména ve městech.
 • Barvy desek Crystal jsou již na pohled sytější a nevykazují optické změny (patinaci), jako základní řada desek SILBONIT HYDRO.

VÝHODY

Silbonit Dekory

Crystal
Groove
Hydro, Hydroplus
Pigmenta
Rigo
Sandblasted
Stripes
Surface