Provětrávané fasády

Provětrávaná fasáda umožní zdi dýchat a vytvoří ideální klima uvnitř domu

Oživte svůj dům moderní provětrávanou fasádou. Nejenže mu dodá zcela nový vzhled, ale také výrazně prodlouží životnost celé stavby. Větraná fasáda má ale řadu dalších výhod:  
 • Pomáhá odvětrání vlhkosti ze zdiva, a zabraňuje tak vzniku plísní.
 • Je bezúdržbová, stačí ji 1× ročně zkontrolovat pohledem.
 • Zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Provětrávaná fasáda dodá domu nejen lepší vzhled, ale také lepší vlastnosti. Co všechno byste o této fasádě měli vědět?

Skladba provětrávané fasády

Odvětrávaná fasáda zcela nahradí klasické zateplení domu polystyrenem, protože součástí její skladby je izolant, jehož sílu volíte libovolně dle svých preferencí. Jako izolant se dá použít například minerální vata. Ta zcela vyplní prostor mezi zdivem a fasádou, takže v izolaci nevzniknou žádné prázdné prostory.

Schéma provětrávané fasády
 • Tepelná izolace fasády – ideálně minerální vata s perfektními izolačními vlastnostmi, která splňuje veškeré požární normy.
 • Nosný rošt fasády – k montáži větraných fasád používáme hliníkové konstrukce Iltegro, které přenášejí váhu fasády a nápory větru z fasádních desek do budovy. Tyto konstrukce jsou vybavené celou řadou profilů, které umožňují řešit různé specifické požadavky kotvení.
 • Fasádní desky – vybírejte nejen dle vzhledu, ale i podle klimatických podmínek v místě stavby a účelu budovy. Na komerční stavbu uprostřed města doporučujeme jinou větranou fasádu než na rodinný dům.

Vyberte si typ fasády právě pro vás

Silbonit

Odvětrávané fasády cementovláknité

Cementovláknité větrané fasády mají díky jemně broušenému povrchu přirozený vzhled a originální strukturu. Jsou odolné vůči mechanickému poškození i vůči škůdcům a hnilobě. Potěší vás široký výběr odstínů fasády.

Velkoplošné dřevěné

Odvětrávené fasády velkoplošné dřevěné

Fasádní desky SCALAMID předčí tradiční materiály, jako je dřevo nebo kámen, svými perfektními vlastnostmi. Objevte je i vy. Buďte originální a pořiďte si fasádu, kterou jen tak někdo nemá.

WPC odvětrávané fasády lamelové

WPC odvětrávané fasády lamelové

Lamelové fasády jsou vyráběny z dřevního materiálu pojeného pryskyřicí, tzv. WPC. Jsou velmi flexibilní, můžete je skládat vertikálně, horizontálně i diagonálně. K dispozici máte 51 různých odstínů.

Odvětrávané fasády kompaktní

Odvětrávané fasády kompaktní

Odvětrávané fasády kompaktní jsou jednoduchým a moderním řešením. Svou robustností dodají každému domu nečekaný vzhled. Velmi efektní jsou také jako výplň balkonů. Nabízíme dekory dřevo, kámen a kov.

Odvětrané fasády keramické

Odvětrané fasády keramické

Keramické fasády jsou chytrým způsobem, jak zabránit úniku 25 – 40 % energie, a to za velmi příjemnou pořizovací cenu. Vyberte si z nabízených typů keramických fasád takový obklad, který bude splňovat vaše požadavky.

Jak probíhá realizace zakázky a jaká je cena?

Máte zájem o provětrávanou fasádu? Zašlete nám pohledy domu, výkaz výměr či plochu fasády s tloušťkou požadované izolace a my vám díky těmto podkladům vypracujeme orientační cenovou nabídku zdarma. Cena provětrávané fasády se počítá individuálně dle přesných požadavků. V úvahu se musí brát plocha fasády, materiál, úchytný systém, použitý izolant a další faktory.

V případě, že se rozhodnete s námi spolupracovat, pak probíhá spolupráce následovně:

 

 • telefonicky či osobně se domluvíme na postupu realizace
 • aktualizujeme cenovou nabídku na základě zaměření objektu naším technikem
 • následuje stanovení podmínek
 • podpis smlouvy
 • realizační fáze
 • vystavení závěrečné faktury.

Řekneme vám, jaké výhody přináší provětrávaná fasáda, na co dávat pozor při montáži a další užitečné informace.

Instalace provětrávané fasády se přizpůsobí danému objektu

Provětrávaná fasáda je složena z nosné podkonstrukce a vlastního opláštění. Podkonstrukce může být dřevěná, hliníková či kovová, ze zkušeností však doporučujeme konstrukci hliníkovou z důvodu životnosti a vyloučení nebezpečí hniloby a koroze. Podkonstrukce se kotví do zdiva nerezovými spojovacími prostředky, opláštění může být ukotveno viditelně (nýty, vruty) či skrytě (lepení), jak si budete přát.

Další zajímavosti o fasádách

Co je provětrávaná fasáda? Jak si ji správně vybrat? A jaké jsou nejčastější chyby při montážích? To vše a více zjistíte v článku 19 faktů o provětrávané fasádě!