Domů | Články | Pomůžeme vám vybrat fasádu pro dům

Pomůžeme vám vybrat fasádu pro dům

Stavíte rodinný dům či rekonstruujete ten starý? Tak to jistě přemýšlíte o vhodném typu fasády. Pokud jste již prolistovali hromady časopisů, které doporučovali fasády betonové, hliníkové, plechové či z umělého kamene, ale vás stále nic nenadchlo, nevěšte hlavu. My pro vás máme řešení. Oblečte dům do nového kabátu a vytvořte si ekonomické bydlení díky zavěšené, také nazývané provětrávané fasádě od Gtrade s r.o.

V čem tkví tajemství zavěšené fasády?

Tento typ fasády vychází z principu bezkontaktního zateplení
To znamená, že nejprve je na zeď upevněna izolační vrstva např. z desek z minerálních vláken, a ta je následně zakryta prostřednictvím speciální konstrukce vnějším opláštěním. Mezi fasádou a stěnou tak vznikne mezera, která zajistí lepší izolační vlastnosti celého domu. Dům je tak chráněn proti nepříznivým vlivům počasí i vlastní vlhkosti. Navíc díky nové fasádě, vyrovnáte veškeré nerovnosti stávajících stěn domu.

Jelikož jsou zavěšené fasádní systémy montovatelné, je jednoduchá i jejich oprava. Pokud najdete ve fasádě poškozený obklad, stačí odebrat příslušný díl a jednoduše jej vyměnit za nový.

Z jakých typů fasád tedy vybírat?

  • Cementovláknité fasádní obklady Silbonit se běžně používají v administrativních budovách, ale i rodinných domech. Specifická úprava povrchu zajišťuje stálobarevnost odstínu a také zvýšenou mechanickou odolnost povrchu. Navíc jsou odolné proti hnilobě, plísním a živočišným škůdcům.
  • Fasádní obklady Parklex jsou vysokotlaké vrstvené panely s povrchem ze 100% pravého dřeva. Jedná se o jedinečný obklad vysoce odolný proti UV záření i dalším atmosferickým faktorům. Jednotlivé desky můžete použít i jako vnitřní designový prvek. Vybírat můžete z široké nabídky barevného provedení.
  • Keramická fasáda Tempio je díky technologiím nejen krásným, ale také kvalitním fasádním obkladem, který je odolný proti mrazu a horku. Navíc se jedná o fasádu, která šetří vaše peníze na provoz domu, zabraňuje totiž 25-40% energetických ztrát.
  • Porcelánové desky Neolith – Největší porcelánové desky na světě, které svými unikátními mechanickými vlastnostmi společně s neporézní strukturou nacházejí široké uplatnění jako fasádní obklady v exteriérech, interiérech i jako podlahová krytina.

Prohlédněte si jednotlivé typy námi nabízených fasád, díky nimž ušetříte nemalé částky za provoz svého domu.

Další články

Odvětraná fasáda

Odvětraná fasáda

Přemýšlíte do čeho obléci váš dům a stále váháte, jaká by byla ta nejlepší fasáda? Představíme vám, proč by mohla být právě odvětraná fasáda tou pravou volbou.

číst více