Domů | Články | Pomůžeme vám vybrat fasádu pro dům

Pomůžeme vám vybrat fasádu pro dům

Stavíte rodinný dům či rekonstruujete ten starý? Tak to jistě přemýšlíte o vhodném typu fasády. Pokud jste již prolistovali hromady časopisů, které doporučovali fasády betonové, hliníkové, plechové či z umělého kamene, ale vás stále nic nenadchlo, nevěšte hlavu. My pro vás máme řešení. Oblečte dům do nového kabátu a vytvořte si ekonomické bydlení díky zavěšené, také nazývané provětrávané fasádě od Gtrade s r.o.

V čem tkví tajemství zavěšené fasády?

Tento typ fasády vychází z principu bezkontaktního zateplení
To znamená, že nejprve je na zeď upevněna izolační vrstva např. z desek z minerálních vláken, a ta je následně zakryta prostřednictvím speciální konstrukce vnějším opláštěním. Mezi fasádou a stěnou tak vznikne mezera, která zajistí lepší izolační vlastnosti celého domu. Dům je tak chráněn proti nepříznivým vlivům počasí i vlastní vlhkosti. Navíc díky nové fasádě, vyrovnáte veškeré nerovnosti stávajících stěn domu.

Jelikož jsou zavěšené fasádní systémy montovatelné, je jednoduchá i jejich oprava. Pokud najdete ve fasádě poškozený obklad, stačí odebrat příslušný díl a jednoduše jej vyměnit za nový.

Z jakých typů fasád tedy vybírat?

  • Cementovláknité fasádní obklady Silbonit se běžně používají v administrativních budovách, ale i rodinných domech. Specifická úprava povrchu zajišťuje stálobarevnost odstínu a také zvýšenou mechanickou odolnost povrchu. Navíc jsou odolné proti hnilobě, plísním a živočišným škůdcům.
  • Fasádní obklady Parklex jsou vysokotlaké vrstvené panely s povrchem ze 100% pravého dřeva. Jedná se o jedinečný obklad vysoce odolný proti UV záření i dalším atmosferickým faktorům. Jednotlivé desky můžete použít i jako vnitřní designový prvek. Vybírat můžete z široké nabídky barevného provedení.
  • Keramická fasáda Tempio je díky technologiím nejen krásným, ale také kvalitním fasádním obkladem, který je odolný proti mrazu a horku. Navíc se jedná o fasádu, která šetří vaše peníze na provoz domu, zabraňuje totiž 25-40% energetických ztrát.
  • Porcelánové desky Neolith – Největší porcelánové desky na světě, které svými unikátními mechanickými vlastnostmi společně s neporézní strukturou nacházejí široké uplatnění jako fasádní obklady v exteriérech, interiérech i jako podlahová krytina.

Prohlédněte si jednotlivé typy námi nabízených fasád, díky nimž ušetříte nemalé částky za provoz svého domu.

Další články

Větrané fasády: 5 zlatých pravidel instalace

Větrané fasády: 5 zlatých pravidel instalace

Montáž provětrávané fasády a její správné provedení je stěžejní pro fungování a životnost celé stavby. Jsme realizační firma a s našimi více než 20letými zkušenostmi jsme vytvořili užitečné informace, které Vám pomohou s instalací.

číst více