Domů | Články | Odvětraná fasáda

Odvětraná fasáda

Ať už stavíte nebo jen rekonstruujete dům, jistě přišla řeč i na téma fasády. Přemýšlíte, zda zvolit fasádu klasickou či její moderní variantu – odvětranou fasádu. My vám poradíme, proč je odvětraná fasáda vhodná pro použití u vašeho domu.

Při jakékoli úpravě zevního vzhledu vaší malé či větší rezidence máte plnou hlavu myšlenek. Jestli se náhodou nebude muset něco během následujících let přestavět a změnit tak, že by následná úprava vyžadovala zásah do fasády. V případě, že ve vašem soukromém výběrovém řízení vyhraje odvětraná fasáda, můžete tyto starosti s klidem hodit za hlavu.

Celý systém, na kterém jsou odvětrané fasády založeny, je podobný stavebnici. Což v praxi znamená, že je snadné je kdykoliv rozložit a zase zpátky složit. Celé rozkládání a následné skládání není nijak složité a není třeba si na to rezervovat celý víkend.  

Máte velký dům a při představě jak ho během dlouhé  zimy budete vytápět, se už teď obáváte vysokého doplatku za tepelné energie? Chápeme vás. Pro lepší izolační vlastnosti domu nestačí jen pořídit plastová okna a snížit stropy v místnostech, je nutné zateplit dům i z venku. Klasické omítky jsou sice na první pohled levnější a dostupnější, ale nemají ani zdaleka takové tepelné a izolační vlastnosti jako fasády odvětrané. Během několika let se vám investice do odvětrané fasády vrátí.

Každá odvětraná fasáda se instaluje do připravených lamel a je jen vaše volba, zda bude fasáda směřovaná svisle, vodorovně či diagonálně. Výběr není omezen ani materiálem a vy si můžete vybrat, jaký materiál se bude nejvíce hodit k designu vašeho domu.  Nabízíme odvětrané fasády z těchto materiálů:

Hlavní izolační funkce však není závislá na použitém materiálu, ale spíše na systému, jak je odvětraná fasáda vytvořena. Je instalována s určitou mezerou mezi domem a samotnou fasádou, což dovolí vašemu domu dýchat a navíc nepropouštět zbytečné teplo ven.

Nesporným plusem odvětraných fasád je také jejich vysoká odolnost proti nejrůznějším rozmarům počasí. Vydrží nápor větru, deště i sněhu až několik desítek let. Takže se nemusíte obávat, že byste do odvětrané fasády museli po několika letech vložit finance znovu. Její životnost vás mile překvapí.

Další články