Domů | Novinky | Moderní a praktické bydlení s jedinečnou architekturou to je Vivus Argentinská

Moderní a praktické bydlení s jedinečnou architekturou to je Vivus Argentinská

6 listopadu, 2023

Nový bytový projekt Vivus Argentinská představuje moderní a praktické bydlení v blízkosti centra Prahy. Jedná se o výstavbu několika objektů. Naše firma se podílela na realizaci provětrávaných fasád na jednotlivých budovách. Realizace vyžadovala složitou koordinaci a součinnost s celou řadou subdodavatelů a techniků z nejrůznějších oborů.

Jde o sedmipodlažní bytový dům, novostavba má tvar písmene U a navazuje přímo na zástavbu v sousedství na jihu. Jižní fasáda má výraznou grafiku díky kontrastu pásů, stejnou fasádu má také severní nárožní objekt D. Na východní a západní fasádě se nalézají balkony, jižní a severní fasáda je uzavřená. Celý rezidenční komplex dotváří ještě čtyřpodlažní viladům v parkově upravené severní části území. Fasáda je členěna nepravidelně umístěnými balkony.

Provětrávaná fasáda se skladá z typické skladby hliníkové podkonstrukce, tepelné izolace a fasádního obkladu. Na objektech lze vidět cementovláknité fasádní obklady Silbonit, konkrétně dekor Lavagna. Fasádní obklady jsou zde upevněny za pomocí fasádních nýtů, jedná se tedy o viditelné upevnění.

Další aktuality