Domů | Novinky | Moderní a praktické bydlení s jedinečnou architekturou to je Vivus Argentinská

Moderní a praktické bydlení s jedinečnou architekturou to je Vivus Argentinská

6 listopadu, 2023

Nový bytový projekt Vivus Argentinská představuje moderní a praktické bydlení v blízkosti centra Prahy. Jedná se o výstavbu několika objektů. Naše firma se podílela na realizaci provětrávaných fasád na jednotlivých budovách. Realizace vyžadovala složitou koordinaci a součinnost s celou řadou subdodavatelů a techniků z nejrůznějších oborů.

Jde o sedmipodlažní bytový dům, novostavba má tvar písmene U a navazuje přímo na zástavbu v sousedství na jihu. Jižní fasáda má výraznou grafiku díky kontrastu pásů, stejnou fasádu má také severní nárožní objekt D. Na východní a západní fasádě se nalézají balkony, jižní a severní fasáda je uzavřená. Celý rezidenční komplex dotváří ještě čtyřpodlažní viladům v parkově upravené severní části území. Fasáda je členěna nepravidelně umístěnými balkony.

Provětrávaná fasáda se skladá z typické skladby hliníkové podkonstrukce, tepelné izolace a fasádního obkladu. Na objektech lze vidět cementovláknité fasádní obklady Silbonit, konkrétně dekor Lavagna. Fasádní obklady jsou zde upevněny za pomocí fasádních nýtů, jedná se tedy o viditelné upevnění.

Další aktuality

Rodinné domy na okraji Prahy

Rodinné domy na okraji Prahy

Na kraji Prahy se vystavěly nové bytové jednotky, pyšnící se provětrávanou fasádou, která je kontrastem vůči okolí. Jedná se o řadu rodinných domů na patro, které zapůsobí svým moderním vzhledem, a to zejména různým druhem fasády v každém v patře.

číst více