Domů | Články | Sanace s keramickou provětrávanou fasádou

Sanace s keramickou provětrávanou fasádou

Sanace s keramickou provětrávanou fasádou

Trhliny, vlhkost, nedostatek izolace… Existuje mnoho vad budovy, které si mohou vynutit sanaci fasády. Výběr systému pro sanaci budovy bude záviset na vlastnostech každé stavby.

Oprava, ozdravení či odborně sanace výrazně přispívá k prodloužení životnosti zateplení domu, a také ke zdravému životu jeho obyvatel.

Jaké jsou výhody odvětrávaných fasádních systémů pro sanaci budov? A proč si ji zvolit?

Energetická účinnost:

  • Poskytují přímé zlepšení tepelné izolace budov. To znamená, že budovy jsou energeticky účinnější a přináší okamžité úspory nákladů spojených s tepelnou pohodou místností a tím dosažení komfortní teploty při nižších nákladech na energii.

Prodyšnost a zabránění vlhkosti:

  • Vzduchová mezera vytvořená s provětrávanou fasádou zajišťuje prodyšnost a zabraňuje případné vlhkosti v přímém vstupu do budovy. Práce na provedení sanace s provětrávanou fasádou jsou rychlé a suché. Nevyžaduje procesy sušení materiálů, které mohou mít dlouhé trvání. Provětrávaná fasáda umožňuje cirkulaci vzduchu mezi izolací a vnějším obkladem, což odvádí vlhkost z budovy. To může být zvláště užitečné při sanaci budov postižených problémy s plísněmi nebo vlhkostí.

Tepelná izolace:

  • Zaizolování při rekonstrukci budovy je častým cílem. Provětrávaná fasáda může nabídnout lepší tepelně-izolační vlastnosti a přispět ke zlepšení energetické účinnosti budovy.

 Estetika a rychlost:

  • Provětrávané fasády nabízejí širokou škálu designů, textur, barev, což má výrazný vliv na vzhled renovované budovy. V některých případech může být instalace provětrávané fasády snazší a rychlejší než některé alternativní metody renovace. To může pomoci minimalizovat čas a náklady spojené s pracemi na místě.

Další výhody, které poskytují obklady ve větraných fasádách i při sanaci budov

Obkladové desky tvoří lehkou, vysoce trvanlivou a vysoce odolnou obálku. Navíc v případě rozbití jej lze velmi snadno vyměnit za nové.

Obkladový materiál, například keramické obklady (výrobci např. Laminam, Neolith, Tempio), poskytují přirozené teplo obvodovému plášti budovy, nevyžadují údržbu a jsou jedním z důležitých materiálů ve stavebnictví. Vynikají díky svým výborným fyzikálním vlastnostem, ale také velkou škálou barev a textur.

Volba keramické odvětrávané fasády pro sanaci budov se stává jednou z nejudržitelnějších možností, jak kvůli nezaměnitelnému designu, které s sebou přináší, tak kvůli skutečnosti, že keramika je jedním z materiálů, který během svého životního cyklu vytváří méně odpadu a zanechává menší neekologickou stopu. Zvýšení hodnoty nemovitosti je okamžité, spolu také s úsporou ve vyúčtování energií….

Pokaždé je důležité vzít v úvahu specifické potřeby a podmínky konkrétní budovy. Každý projekt sanace vyžaduje individuální přístup a konzultaci s odborníky na stavební inženýrství a architekturu, aby byla vybrána nejvhodnější metoda renovace a byly zvoleny správné materiály ve skladbě provětrávané fasády.

Obraťte se na profesionály

Pokud nevíte, zdali je tato metoda sanace vhodná právě pro váš projekt, je vždy dobré obrátit se na odborníky. My v GTrade máme mnohaleté zkušenosti s montáží provětrávané fasády i sanací, a vždy se snažíme vymyslet to nejlepší řešení na míru vašim potřebám.

Další články

Větrané fasády a jejich údržba

Větrané fasády a jejich údržba

Odvětrávané fasády jsou nejen estetické, ale i praktické. Aby si však uchovaly svou funkčnost i vzhled, vyžadují pravidelnou údržbu. Tento článek vás provede klíčovými kroky k udržení vaší fasády v perfektním stavu.

číst více