Domů | Články | Provětrávané fasády

Provětrávaná fasáda

Rozhodli jste se vrhnout do toho šíleného maratonu a přestavujete či stavíte dům? Jelikož víme, že pokud jste si nenechali postavit dům na klíč, tak to určitě nemáte jednoduché, rozhodli jsme se vám poradit.

Úspěšně jste zvládli první kroky a hrubá stavba již hrdě stojí na svém místě? Pojďme tedy dořešit konečný vzhled, který z velké části patří právě fasádě. Když pročítáte různé rady a tipy, hrnou se na vás pojmy jako odvětrávané fasádyprovětrávané fasády, až vám z toho jde hlava kolem.

Ne každému je hned na první pohled jasné, jaký rozdíl má hledat mezi odvětranými, odvětrávanými, provětranými a provětrávanými fasádami. Pokud jste na to stále nepřišli, nezoufejte. Jediný rozdíl mezi těmito fasádami je v jejich názvech, jinak se jedná o totéž.

Své jméno získaly provětrávané fasády z důvodu své konstrukce, kdy jsou namontovány na podklad za pomocí nosné konstrukce. Tato konstrukce umožňuje také volbu směru odvětrávané fasády, kterou vyřešíme ukotvením nosné konstrukce do požadovaného směru.

Mezi konstrukcí a podkladovou plochou tak vznikne podkladová mezera, která zajistí značné zlepšení izolačních vlastností celého domu. Pro vylepšení je možné mezi některé provětrávané fasády vložit tepelně izolační materiály.

Aby toho nebylo málo, mohou se provětrávané fasády pyšnit i dalšími dovednostmi. Vyrovnají nerovnosti vzniklé na stěnách domů, jsou nenáročné na údržbu a jejich instalaci vám zajistíme v krátkém časovém intervalu.

Takže pro shrnutí na závěr si zapamatujte, že ať zvolíte provětrané fasády či odvětrané fasády, činíte dobře. Oba názvy jsou často skloňovány a kdybyste nikde nemohli najít rozdíl, který mezi nimi je, je to tím, že tam žádný rozdíl není. Provětrávané fasády odvětrávané fasády jsou termíny se stejným významem, označující typ fasád, který je instalován pomocí nosné konstrukce a mezi zdí a samotnou fasádou tak vzniká průduch.

Další články

Větrané fasády a jejich údržba

Větrané fasády a jejich údržba

Odvětrávané fasády jsou nejen estetické, ale i praktické. Aby si však uchovaly svou funkčnost i vzhled, vyžadují pravidelnou údržbu. Tento článek vás provede klíčovými kroky k udržení vaší fasády v perfektním stavu.

číst více