Domů | Novinky | Podívejte se, kde všude využijete keramický obklad fasády

Podívejte se, kde všude využijete keramický obklad fasády

21 prosince, 2017

Keramické obklady najdou všestranné využití. Ukrývají v sobě totiž hned několik vlastností, díky kterým představují naprosto ideální materiál na větrané fasády. Jsou velmi odolné vůči všem nástrahám počasí, UV záření, potěší vás jejich bezúdržbovost, nevyžadují téměř žádnou péči.

Kvalitně montované fasádní obklady navíc dokáží snížit energetickou náročnost budovy, díky čemuž výrazně klesají náklady za její provoz. Keramický obklad fasády dodá stavbě úplně nový vzhled, omladí jí, zmodernizuje a zvýší její celkovou hodnotu.

Na následujících realizacích vám chceme ukázat široké využití keramických desek na administrativních budovách, běžných rodinných domech i luxusních vilách.

Keramické obklady fasády můžou zdobit i váš dům. Kontaktujte nás.

Obklady Laminam zdobí Meteor Office Park v Praze

Velkoformátové keramické desky Laminam umožňují provádět originální a velmi moderní fasády. Důkazem je i kancelářská budova Meteor Office Park v srdci Karlína. Jedná se o tenkostěnné keramické obklady, které jsou na podobných komerčních objektech velmi žádoucí díky své odolnosti a antigraffiti úpravě (případné graffiti lze z desek poměrně snadno odstranit bez poškození). Díky nízké hmotnosti můžeme obklady Laminam využívat i na výškové budovy.

Porcelánové fasádní dlaždice jako známka luxusu

Porcelánové obklady jsou univerzální – najdou využití v interiéru i exteriéru. V tomto konkrétním případě jsme z nich realizovali větranou fasádu rodinné vily v Bratislavě. Použili jsme kombinaci porcelánových fasádních dlaždic Neolith s perleťovou strukturou a obklady Parklex s povrchem ze skutečného tropického dřeva v odstínu copper. Posuďte sami, jak se nová fasáda povedla.

Keramické desky na soklech

Keramický obklad využíváme nejen na fasády, ale také na sokly, jak můžete vidět na těchto dvou realizacích. Jedná se o rodinný dům ve Zlíně, kde jsme použili keramický obklad Tempio. Tento klasický keramický panel není kvůli své váze vhodný na výškové budovy. Ale ne opláštění soklu je ideální. Použili jsme ho i na objekt v historickém areálu Vila Lenna v Praze.

Další aktuality