Domů | Novinky | Nákupní centrum prokouklo díky jedinečnosti dřeva a moderních prvků

Nákupní centrum prokouklo díky jedinečnosti dřeva a moderních prvků

16 srpna, 2023

Nové nákupní centrum v srdci Prešova se do svého okolí obrací s fasádami ze skla, vysokotlakého laminátu a hliníkového kompozitu.

U obchodního centra architekt použil kombinaci kontrastních materiálů. Obchodní centrum zaujme skleněnou fasádou, díky které jste stále v kontaktu s exteriérem, poté dominantní částí centra je fasáda s imitací dřeva. Pro jejich výrobu byl použit dekor Rustik matte od výrobce ParklexProdema a v neposlední části také fasáda z hliníkového kompozitu v šedé barvě od výrobce Albond.

Provětrávané fasády jsou realizovány za pomocí skrytého upevnění – zavěšení. Skladba se skládá s podkladní konstrukce, tepelné izolace, difuzní fólie, hliníkového závěsného systému a obkladových desek. Na obchodním centru lze vidět více než 1500 opláštění.

Další aktuality

Rodinné domy na okraji Prahy

Rodinné domy na okraji Prahy

Na kraji Prahy se vystavěly nové bytové jednotky, pyšnící se provětrávanou fasádou, která je kontrastem vůči okolí. Jedná se o řadu rodinných domů na patro, které zapůsobí svým moderním vzhledem, a to zejména různým druhem fasády v každém v patře.

číst více