Domů | Články | Montáž provětrávané fasády v zimě

Montáž provětrávané fasády v zimě

Instalace provětrávané fasády v zimě

Montáž provětrávané fasády může být technicky proveditelná i v zimě, ale je třeba vzít v úvahu několik faktorů a specifických podmínek, které mohou ovlivnit proces instalace. Nízké teploty a sníh mohou představovat určité problémy a riziko, ale některé moderní materiály a technologie umožňují práci i v chladnějších podmínkách.

Pokud se rozhodneme pro instalaci v zimě, je nezbytné pečlivě zvážit všechny faktory a zajistit podmínky vhodné pro bezpečnou a úspěšnou montáž.

Vhodný typ uchycení

Je důležitě zvážit, jaký typ kotvení obkladových desek u provětrávané fasády chceme. V zimních měsících se může zdát jako nemyslitelné zvolit skryté uchycení, tedy konkrétně lepení obkladových desek. Spoustu z nás proto raději zvolí snazší způsob, u kterého se nemusíme obávat nevhodného počasí. Jeden ze způsobů je viditelné uchycení, a to za pomocí nýtů nebo skryté uchycení za pomocí závěsného systému. Tam nás neomezuje počasí natolik, aby daný typ uchycení nebylo možné provádět i v zimě.

Faktory, které ovlivňují instalaci

Jsou zde ale některé faktory, které je třeba zvážit:

Teplota a adheze lepidla:

  • Některá lepidla a materiály používané při instalaci provětrávaných fasád mohou být citlivá na teplotu. Nízké teploty mohou ovlivnit adhezi lepidla a jiných komponent, což může snížit účinnost instalace. Je důležité prověřit, zda použité materiály jsou vhodné pro nízké teploty a konkrétní vlhkosti, které mají na lepidla také vliv.
    Například lepící systém, používaný firmou GTrade, je vhodné používat při podmínkách teploty vzduchu od +5 °C do +35 °C a relativní vlhkost nesmí překročit 75 %. Lze tedy i při mírnějším zimním počasí naplno využít možnost realizace fasády lepením.

Nemrznoucí podmínky:

  • Ideální je pracovat v nemrznoucích podmínkách, abyste zabránili problémům s namrzáním, kondenzací, které mohou ovlivnit kvalitu instalace desek.

Výrobci a specifikace materiálů:

  • Je důležité vše konzultovat s výrobci či obchodními zástupci používaných materiálů, ohledně jejich schopnosti odolávat nízkým teplotám a optimálním podmínkám pro instalaci.

Před zahájením instalace v zimě je nezbytné pečlivě zvážit všechny tyto faktory a zjistit, zda jsou podmínky vhodné pro bezpečnou a úspěšnou montáž provětrávané fasády pomocí lepení. Konzultace s odborníky a dodavateli materiálů mohou být tedy velice důležité.

Obraťte se na profesionály

S obchodními zástupci a realizátory stavby firmy GTrade lze vždy vymyslet nejlepší řešení pro Vaši budoucí provětrávanou fasádu i v zimním období. Máme mnoholeté zkušenosti s montáží provětrávané fasády i při nízkých teplotách.

Další články

Větrané fasády a jejich údržba

Větrané fasády a jejich údržba

Odvětrávané fasády jsou nejen estetické, ale i praktické. Aby si však uchovaly svou funkčnost i vzhled, vyžadují pravidelnou údržbu. Tento článek vás provede klíčovými kroky k udržení vaší fasády v perfektním stavu.

číst více