Domů | Články | Makety opláštění, v čem jsou jejich výhody před samotnou realizací?

Makety opláštění a jejich výhody před samotnou realizací

Používání maket či prototypů v oblasti odvětrávaných fasád není žádnou novinkou a co více, v poslední době se jedná o nedílnou součást při navrhování.

Co se v článku dozvíte?

Rostoucí trend

V oboru stavebnictví se většina projektantů, architektů či investorů setkala s myšlenkou maket, konkrétně u odvětrávaných fasád se zejména jedná o navrhovanou skladbu fasádního systému, kterou dodá dodavatel. Makety demonstrují, jak bude fasádní systém a vnější obklad reálně vypadat. Poskytují tak náhled do systému včetně upevnění, izolace, podkladní konstrukce a zejména vnějšího obkladu.

Pár roků zpět bylo používání maket považováno spíše za „luxus“ v dnešní době se stává populárnějším, někdy i nedílnou součástí pro zahájení projektu.

Jaké jsou výhody maket?

Nejčastěji se jedná o velké urychlení schvalování navrhované skladby fasádního systému, kde je možné si na základě makety prozkoumat navrhované komponenty před jejich instalací na budovu. Dle našich zkušeností se prezentace maket ukazuje jako velmi přínosná a považujeme to již za standart.

Architekti, projektanti a investoři mohou vidět vnější obklady, jak vypadají za denního i nočního světla, tak i upevňovací systém, ať už skrytý nebo viditelný. V mnoha případech si investor nakonec vybral jiný typ upevnění i dekor vnějšího obkladu po zhlédnutí makety.

Použití maket buduje důvěru v dodavatele a usnadňuje tak hladký průběh procesu schvalování, protože přímo vybízí ke vznesení různých dotazů před samotnou instalací.

Máte více otázek nebo potřebujete poradit? Kontaktujte nás.

Provětrávaná fasáda maketa

Další články

Větrané fasády a jejich údržba

Větrané fasády a jejich údržba

Odvětrávané fasády jsou nejen estetické, ale i praktické. Aby si však uchovaly svou funkčnost i vzhled, vyžadují pravidelnou údržbu. Tento článek vás provede klíčovými kroky k udržení vaší fasády v perfektním stavu.

číst více