Parklex Prodema

Dřevěný obklad fasády Parklex Prodema

Obklopte se přírodním designem, a to doslova. Dřevěný fasádní obklad Parklex Prodema v sobě kombinuje nadčasovou krásu přírodního dřeva spolu s nezaměnitelným vzhledem. Objevte autentičnost, kterou u běžně dostupných imitací nedostanete. Povrch fasádního obkladu je tvořen pravým tropickým dřevem, které díky speciální folii odolává slunečnímu záření, mrazu, dešti, větru i sněhu. Splňuje požární bezpečnost třídy Bfl-S1 a jeho údržba je velmi snadná.

Parklex Prodema

Materiálové složení Parklex Prodemy se skládá z jádra desky, které je tvořeno z vrstev sulfátového papíru syceného fenolovými pryskyřicemi, které jsou slisovány pod vysokým tlakem a teplotou. Povrch dřevěné obkladové desky je ošetřen dvěma speciálními fóliemi, které zabezpečují ochranu proti mechanickému poškození, atmosférickým vlivům a barevnou stálost.

VÝHODY
 • Nezaměnitelný přírodní design
 • Dostupnost v několika barevných odstínech
 • Životnost 30 let
 • Vysoká odolnost vůči UV záření a dalším atmosférickým vlivům
 • Kvalita prověřená přísnými evropskými testy
 • Třída reakce na oheň B-s1, d0
 • Absolutní bezúdržbovost

VÝHODY

Parklex Prodema NATURCLADW

Panely NATURCLADW jsou vyrobené z vrstev sulfátového papíru syceného fenolovými pryskyřicemi, které jsou slisovány pod vysokým tlakem a teplotou. Povrch desek tvoří kresba dřevěné dýhy, která je ošetřena speciálními třívrstvými fóliemi, které zabezpečují ochranu proti mechanickému poškození, atmosférickým vlivům a barevnou stálost. Panely jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mechanickému poškození a jsou UV stabilní. Splňují třídu reakce na oheň (B-s1, d0; C-s1,d0) a jejich údržba je velmi snadná. Obklady lze přizpůsobit jakémukoliv druhu architektonického požadavku. Obklady NATURCLADW lze využít i jako lamely na žaluziích. Jsou flexibilní, díky jádru je lze přizpůsobit určitým poloměrům zakřivení. NATURCLADW jsou k dispozici ve 14 dekorech, některé dekory lze dodat v matném provedení.

Jelikož je dřevo přírodní produkt, je i každá dýha považována za jedinečnou. Proto přítomnost drobných rozdílů v barvách nebo struktuře jsou normální. Uzly, inkluze pryskyřice jsou součástí dekorace, a tudíž nejsou považovány za vady.

Rozměry a tloušťky:

 • Panely se nabízí v tloušťkách 6, 8, 10, 12, 14, 18, 20, 22 mm a v základních rozměrech 1220 × 2440, 2700 mm.

Parklex Prodema NATURCLADB

NATURCLADB jsou super texturované panely bez nutnosti údržby do provětrávaných fasád. Panely nabízí jedinečné textury na povrchu, které nevytváří žádné opakované vzory. Při výrobě je použito přírodní dřevo, aby měl výrobek jeho vlastnosti. NATURCLADB poskytuje panelům větší odolnost a chrání desku před slunečním zářením, atmosférickými vlivy a nečistotami. NATURCLADB jsou k dispozici ve 13 dekorech. Mohou být vyrobeny i jako jednostranné či oboustranné. Panely lze použít i pro vnitřní aplikace.

Rozměry a tloušťky:

 • NATURCLAD–B obklady se nabízí v tloušťkách 6, 8, 10, 12, 14, 18, 20, 22 mm a v základních rozměrech 1220 × 2440, 2700 mm.

Parklex Prodema NATURSIDINGW

Jedná se o systém obkladových panelů ve formě lamel, díky kterým vznikne bezúdržbová dřevěná fasáda s dlouhou dobou životnosti. NATURSIDING-W je tvořený z pravého dřeva bez nutnosti údržby a do jakéhokoliv klimatu.

NATURSIDINGW je povrchově upravený tak, aby chránil přírodní dřevěnou dýhu před povětrnostními podmínkami, eliminuje tak potřebu jakékoliv údržby (broušení, lakování, olejování apod.). Obkladové panely jsou UV stabilní, nenasákavé a odolné vůči opotřebení a mechanickým nárazům. NATURSIDINGW jsou k dispozici v 14 dekorech, které jsou získávány z přírodního dřeva. Snadno se tedy přizpůsobí jakékoliv architektonické představě.

Rozměry a tloušťky:

 • Obklady se nabízí v tloušťce 8 mm a v základních rozměrech 2440 × 86, 136, 188, 290 mm.

Parklex Prodema NATURSIDINGB

NATURSIDING-B jsou super-texturované, předem opracované panely pro fasády bez nutnosti údržby. Skládají se z HPL jádra s vysokou hustotou a jedinečnou texturou na povrchu, která nevytváří opakované vzory a třívrstvé vnější fólie, která poskytuje panelům větší odolnost a chrání panel před slunečním zářením, atmosférickými činiteli, znečištěním a má antigraffiti vlastnosti. Jsou k dispozici ve 13 různých dekorech. Panely lze použít i pro vnitřní aplikace.

Rozměry a tloušťky:

 • Obklady se nabízí v tloušťce 8 mm a v základních rozměrech 2440 × 86, 136, 188, 290 mm.

Parklex Prodema NATURSOFFIT-W

NATURSOFFIT-W je HPL panel určený pro horizontální aplikace, jako jsou podhledy nebo přístřešky. Panely nemohou být přímo vystaveny ultrafialovému záření nebo vodě, ale lze je aplikovat i venku v oblasti chráněné před těmito dvěmi vlivy. Nevyžadují žádnou údržbu a poskytují krytým venkovním prostorům teplo a designovou všestrannost přírodního dřeva. Jsou k dispozici v 22 dekorech.

Rozměry a tloušťky:

 • Panely se nabízí v tloušťkách 8, 10 mm a v základním rozměru 1220 × 2440 mm.

Parklex Prodema Dekory

NATURCLAD-W
NATURCLAD-B
NATURSIDING-W
NATURSIDING-B
NATURSOFFIT-W