Upravit stránku

WPC je sjednocený název pro kompozitové materiály složené z kvalitní dřevní hmoty pojené polymerem. Díky své odolnosti je tento materiál nejčastěji používán do vnějších prostor, kde by bylo problémové udržování obyčejného dřeva.

WPC materiál se používá např.

  • na terasy
  • na obklady venkovních bazénů
  • jednoduše všude, kde v exteriéru chcete navodit pocit čistě přírodního dřeva

Poměr dřevní hmoty a polymeru je u WPC materiálů nejčastěji 60% dřeva a 40% polymeru,avšak tento poměr se pohybuje až k 70% dřeva a 30% polymeru. Čím vyšší je procento polymeru obsažené ve WPC materiálu tím více je tento materiál odolnější, avšak ztrácí na dojmu dřeva.

S2 dřevo-polymerní kompozit od WERZALITu kombinuje pozitivní vlastnosti obou vstupních materiálů.

Dřevo:  odolné, pevné, snadno opracovatelné

Polymer: odolné proti houbám a škůdcům, vodostálé, snadná údržba

S2 Werzalit: Výsledný produkt s dlouhou životností, odolností proti poškození, praskání, bez třísek, homogenní, odolávající mrazu, vlhkosti, kyselému dešti, solím a chloru, snadno opracovatelný, snadno udržovatelný s přírodním vzhledem    

Výhody a nevýhody

Výdaje za každou realizaci můžeme rozdělit na náklady za materiál, za montáž a za údržbu. V porovnání s běžným nebo exotickým dřevem je WPC materiál dražší, avšak montáž je velmi jednoduchá a jelikož je to bezúdržbový materiál, tak nám odpadají náklady za údržbu. Dřevo je tedy z počátku levnější, ale ve výsledku náklady na údržbu dřeva převýší cenu WPC materiálu. Navíc nám u WPC materiálu odpadávají rizika spojená s dilatací a kroucením dřeva. Kvůli dřevní hmotě samozřejmě WPC dilatuje, ale tato dilatace je zanedbatelná.

WPC materiál vám oproti dřevu zaručí barevnou stálost.

Vyberte si produkty z WPC