Upravit stránku

Proměňte fasádu domu k nepoznání. Bezazbestové vláknocementové desky SILBONIT HA-HC se používají pro obklady vnitřních i vnějších stěn a své využití najdou i jako výplně balkónů nebo podhledy. Vláknocementové desky dodávají budově moderní vzhled a zcela nové vlastnosti. 

Vyrábí se již přes 50 let, což vypovídá o jejich popularitě a vysoké kvalitě.

Vytvoříme vám cenovou nabídku na vláknocementové desky SILBONIT HA-HC zdarma.

Výhody vláknocementových desek SILBONIT HA-HC

Informace a kalkulaci pro Váš projekt či dům od nás dostanete ZDARMA

Kontaktujte nás
  • Plošné bezazbestové desky jsou směsí siliky a cementu, zpevněné mineralizovaným celulózovým vláknem. Vyrábíme je v šířkách od 5 mm do 25 mm. Jejich povrch je velmi blízký přírodním materiálům, na dotek je příjemný a nepůsobí studeným dojmem.
  • Díky jedinečnému složení materiálu je struktura desek nepravidelná. Specifickou vlastností cementovláknitých desek je jejich postupná patinace - zvýraznění kresby cementového jádra. Pro tento efekt jsou také desky hojně vyhledávány architekty.
  • Vláknocementové desky jsou trvanlivé, absolutně nehořlavé a odolné vůči hnilobám a škůdcům. Jsou probarvené ve hmotě a mají homogenní strukturu v celém průřezu desky.
  • Bezúdržbovost – v případě znečištění provozem nebo zaprášení stačí desky opláchnout čistou vodou nebo vodou s přídavkem jemného saponátu.
  • Vláknocementové desky SILBONIT HA-HC nabízíme ve 12 základních odstínech.

Ekonomický provoz budovy díky deskám SILBONIT HA-HC

Vláknocementové desky SILBONIT HA-HC tvoří provětrávanou fasádu domu. Desky jsou připevněny na kovovém, hliníkovém, či dřevěném roštu pomocí trhacích nýtů nebo háčků. Pokud máte zájem o tzv. skryté kotvení, desky se lepí na rošt speciálními lepidly. Doporučujeme vám hliníkové konstrukce Iltegro.

V létě mezi fasádní deskou a obvodovou zdí proudí studený vzduch, který snižuje tepelné zisky interiéru. V zimě snižuje kondenzaci vodních par mezi stěnou a zateplením a předchází tak vlhnutí konstrukce. Díky vláknocementovým deskám SILBONIT HA-HC je budova energeticky úspornější.

Provětrávaná fasáda z venkovních obkladů Silbonit HA-HC
  • Vláknocementové desky SILBONIT HA-HC nabízíme ve 12 základních odstínech.
    Vláknocementové desky SILBONIT HA-HC nabízíme ve 12 základních odstínech.

Struktura povrchu Silbonit HA/HC

tmavošedá / grigio
červená / rosso
zelená / verde
béžová / deserta
1
žlutá / giallo
okrová / pergamena
přírodní šedá / naturale
hnědá / terra
2
světlešedá / pietra
cihlová / terracotta
extrabílá / superbianco
břidlice / lavagna
3

Stáhněte si montážní návod k vláknocementovým deskám SILBONIT

Prohlédněte si naše realizace, ve kterých jsme použili desky Silbonit HA/HC