Tempio

Keramické obklady

Nový obvodový plášť z keramických obkladů Tempio dodá budově nejen moderní vzhled, ale také posune její vlastnosti na vyšší úroveň. Spojením keramických obkladů a konstrukce provětrávané fasády vzniká ucelený zateplovací systém, který eliminuje tepelné ztráty budovy. Tím se stává její provoz ekonomičtější. Keramické fasádní obklady Tempio dosahují 25 – 40% energetické úspory.

Keramické obklady mají řadu výhod, například je vynikajícím izolátorem proti tepelným změnám, přináší úsporu energetických výdajů na budovy, izoluje zvuk, zabraňuje kondenzaci vodní páry, snadno se instaluje a udržuje.

VÝHODY
  • Maximálně splňují požadavky protipožární bezpečnosti, jsou nehořlavé.
  • Jejich údržba je nenáročná, stačí je opláchnout vodou. V případě glazovaného povrchu snadno odstraníte i graffiti.
  • Instalují se neviditelným ukotvením na podkladní konstrukci se speciálními fixačními prvky.
  • Jsou vysoce odolné proti mrazu, horku a nárazu.
  • Tento systém výrazně snižuje znečištění životního prostředí. Předchází zdravotním problémům způsobeným hlukem, jako je stres, únava, bolesti hlavy, nesoustředěnost… doporučeno pro školy, pavilony, divadla, kanceláře.
  • Stálobarevnost – při výběru barvy můžete mít naprostý klid, protože ji nezmění slunce ani déšť.

VÝHODY

Tempio se rozdělují do 3 systémů

Tempio FK

FK je systém vertikálních otevřených a vodorovných překrývajících se spojů. Největší předností této fasády je velmi jednoduchá instalace a nízká váha, díky těmto vlastnostem ušetříte na ukotvení fasády. Systém je dostupný v tloušťkách 16, 20 mm a ve výšce modulu 200 – 545 mm a délce <1200 mm

Tempio FS

FS je systém vertikálně vodotěsný a překrývající se systém vodorovných spojů. Tloušťka tohoto profilu poskytuje důležitou odolnost proti nárazu. Systém ukotvení vytváří širší spoje, které zdůrazní horizontálnost budovy. Systém je dostupný v tloušťkách 24, 28, 30 mm a ve výšce modulu 200 – 600 mm a délce <1500 mm.

Tempio FF

FF je skupina zahrnující díly, které byly navrženy pro konkrétní projekt a díly, které mají jiný systém ukotvení. Jedná se o díly se speciálními designy. Systém je dostupný v tloušťkách 17, 20, 30, 45, 65 mm a ve výšce modulu 225 – 550 mm a délce <1500 mm.