Upravit stránku
30. 07. 2018G Trade spol. s r.o.

Co takhle trávit volný čas od jara do podzimu na terase? Pít tam dobré kafíčko, číst napínavou knížku nebo se jen kochat výhledem a v klidu relaxovat…

Pokud máte terasu u domu nebo u bytu a zatím jste na plno nevyužili její potenciál, je ten nejvyšší čas na změnu! Terasa se stane klenotem, který vám bude každý závidět a ze které se nebude chtít vy (ani vaši hosté) hnout. 

Terasa

Začínáme pěkně od podlahy

Jestliže terasu máte, ale je v žalostném stavu, vrhněte se do její rekonstrukce. Uvidíte, bude to stát za to. Samozřejmě je potřeba počítat s trochu vyšší investicí, ale přijměte to jako výzvu, jako možnost zvelebit si svoje bydlení. 

Při výběru podlahy se nenechte příliš omezovat cenou. Platí, že čím kvalitnější podlaha je, tím je většinou dražší. Při představě, jaké podmínky bude terasa snášet, nám ale jistě dáte za pravdu, že v dlouhodobějším časovém horizontu je určitě lepší investovat do opravdu kvalitní podlahy. Dobrou volbou je dřevěná terasa. Řadu lidí však děsí péče o dřevo. Ideálním kompromisem mezi dřevem a moderním bezúdržbovým materiálem jsou WPC terasy, tedy kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru (tzv. dřevoplast). 

Vyberte si z nabídky dřevoplastových teras

Terasová prkna terraZa
Terasové kazety
Terasová prkna
Terasové lamely Parklex Block Tek
Terasa

Výhody dřevoplastové terasy:

  • Extrémně dlouhá životnost 
  • Netrpí na hnilobu a škůdce 
  • Nekroutí se, nebobtná 
  • Odolává dešti, mrazu i UV záření 

V čem posedět?

Velmi důležitou součástí terasy je nábytek. Troufneme si říct, že je dokonce její dominantou. Musí nejen dobře vypadat, ale hlavně být pohodlný. Přece nechcete sedět v křesle, které je sice pěkné, ale po pěti minutách vás bude tlačit do zad.  

Bude terasa zastřešená? Pak si můžete dovolit křesla, židle a lavice s měkkými polstry, které nemusíte na noc sklízet. V opačném případě doporučujeme spíše nábytek, který může zmoknout - např. ratanový, kovový apod. Vyvarujte se laciného plastového nábytku. Brzo ho vyšisuje sluníčko, popraská a zbytečně bude terasu hyzdit. 

Lucerna

Když detail tvoří celek

Máte podlahu, máte nábytek. Co ještě zbývá? Detaily v podobě rostlin, květináčů, dekorací… Právě teď nastává nejvyšší čas, abyste probudili svou kreativitu. Milujete rustikální styl? Boho? Dáváte přednost skandinávskému stylu, nebo spíše minimalismu? Pak si vyberte takové doplňky, které podtrhnou vzhled celé terasy. Velkou parádu na terase udělají designové květináče. Sáhněte také po svíčkách a lucernách, které efektně zavěsíte pod střechu terasy nebo jen tak postavíte na podlahu.

Pokud budete mít šťastnou ruku, vykouzlíte na terase atmosféru, kterou vám bude každý závidět!