Upravit stránku
Představuje ucelenou nabídku výrobků, které nabízí zcela nové možnosti pro uplatnění přírodního kamene nejen v oblasti moderní architektury ale také designu a bydlení.
Pod tímto označením nabízí firma G Trade spol. s r.o. špičkové materiály z přírodního kamene (granit, žula, mramor, pískovec a další) pro kompozitní obklady fasád. Jedinečnou technologií zpracování přírodního kamene a jeho spojení s dalšími materiály jsou vytvářeny ultratenké, velkoplošné kamenné desky a obklady, které kombinují jedinečné a nenahraditelné vlastnosti kamenných obkladů s výbornými mechanickými vlastnostmi moderních kompozitních materiálů.

Výsledným produktem je lehký, ultratenký, velkoplošný kamenný obklad s vlastnostma, které přírodní kámen nikdy dříve nemohl docílit. Oproti klasickým obkladům z přírodního kamene jsou kompozitní obklady fasád z GranitLight lehké, pružné, houževnaté a některé typy mohou být také ohebné. Kamenný obklad, kamenná fasáda nebo kamenná dlažba GranitLight je symbolem toho nejlepšího z moderní technologie a přírody. Zcela specifickým výrobkem jsou obkladové rohože z přírodního pískovce FlexSandstone, jejichž unikátní technologické zpracování umožňuje maximální flexibilitu a ohebnost při zachování vzhledu a vlastností přírodního deskového obkladu z pískovce. Pískovec, který je ohebný má využití v interieru i exterieru, jako pískovcový obklad na soklu objektu ale i celé fasádě. Přírodní pískovec Flex Sandstone, jako lehký ohebný obklad, má zvláště v současné době vysokých požadavků na tepelnou izolaci obvodových plášťů zcela bezkonkurenční uplatnění. Jeho hlavní předností je možnost lepit rohože přímo na vrstvu kontaktního zateplení fasády, bez jakýchkoliv pomocných kotev nebo konstrukcí. Další výhodou je možnost tvorby různých typů obkladů a formátů od bezesparých až po 3D objekty (bloky,desky,a.j.) do formátu 1,3 x 2,6 m.

ULTRALIGHT

Kombinací ultratenké desky z přírodního kamene a nosné desky z kompozitního materiálu vzniká výrobek, který vytváří zcela nová měřítka pro budoucí využití přírodního kamene. Výsledkem tohoto spojení je „ohebný kámen", který umožňuje provádět zcela plynulé kamenné obklady obloukových konstrukcí.


ALUCOBOND

Kombinací tenké desky z přírodního kamene a nosné desky z kompozitního materiálu je dosaženo optimálních vlastností pro vytváření velkoplošných obkladových prvků s vynikajícíma mechanickýma vlastnostma a to díky výborné plošné tuhosti při minimální tloušťce a hmotnosti.


FIBERGLAS

Tenká deska z přírodního kamene jednostranně vyztužená skelnou tkaninou, pojenou speciální pryskyřicí. Výsledkem zcela originální technologie zpracování je velkoplošný obkladový prvek z přírodního kamene. Díky nově získané pružnosti při minimální síle a hmotnosti je umožněno použití přírodního kamene i tam, kde to dosud nebylo technicky možné.


ALU HONEY COMB

Spojením tenké desky z přírodního kamene a nosné desky z hliníkové voštiny vzniká zcela kompaktní, velkoplošný, obkladový prvek s vynikajícíma mechanickýma vlastnostma. Touto technologií je umožněno vytvářet dosud nerealizovatelné konstrukce a opláštění z přírodního kamene, a to díky vysoké plošné tuhosti při minimální hmotnosti.


GRANIT GLAS

Spojením tenkých desek z přírodního kamene a kaleného skla je dosaženo zcela ojedinělého výsledku, kterým je „průsvitný kámen". Tento ojedinělý výrobek vytváří prostor k uplatnění originality a kreativity tam, kde to dosud nebylo vůbec uskutečnitelné a to nejen pro architekty a designéry.


FLEX SANDSTONE

Tenká vrstva přírodního pískovce, jednostranně vyztužená speciální tkaninou a fixačním pojivem. Výsledkem je velkoplošný obkladový materiál se zachovanou přírodní strukturou skutečného pískovce, který však díky speciální technologii zpracování získává zcela netušené vlastnosti.